תורה ומדע: התגלתה הדרך בה מתים מתקשרים בסיאנס!

בקצרה: מדובר באפקט האידיאומוטורי.

לוח וו'יג'ה, הגרסה האנגלית ללוח סיאנס

לוח וויג'י, הגרסה האנגלית ללוח סיאנס

וביתר פירוט:

הידעת? למרבה הפליאה, נשמות מתים המתקשרות בסיאנס בעזרת לוח אותיות עושות לעיתים את אותן שגיאות כתיב כמו משתתפי הסיאנס ונפלא הדבר מאוד ועיין היטב. וכבר כתב הרמב"ם שכל איסור התורה המוצג בפסוקי "כִּי אַתָּה בָּא אֶל-הָאָרֶץ אֲשֶׁר ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ – לֹא תִלְמַד לַעֲשׂוֹת כְּתוֹעֲבֹת הַגּוֹיִם הָהֵם. לֹא יִמָּצֵא בְךָ מַעֲבִיר בְּנוֹ וּבִתּוֹ בָּאֵשׁ, קֹסֵם קְסָמִים, מְעוֹנֵן וּמְנַחֵשׁ וּמְכַשֵּׁף. וְחֹבֵר חָבֶר וְשֹׁאֵל אוֹב וְיִדְּעֹנִי, וְדֹרֵשׁ אֶל הַמֵּתִים." ובפסוקים נוספים הוא מהטעם שאין בהם ממש, אלא יש בהם הטעיה והימשכות הרגש העלולה להוביל את האדם להאמין שכן אפשר לדבר עם המתים:

"ודברים האלו כולן, דברי שקר וכזב הן; והן שהטעו בהן עובדי עבודה זרה הקדמונים לגויי הארצות כדי שיינהו אחריהן. ואין ראוי לישראל שהן חכמים מחוכמים, להימשך בהבלים אלו, ולא להעלות על הלב שיש בהן תעלה; שנאמר "כי לא נחש ביעקב ולא קסם בישראל", ונאמר "כי הגויים האלה אשר אתה יורש אותם – אל מעוננים ואל קוסמים ישמעו; ואתה – לא כן נתן לך ה' אלוהיך"
כל המאמין בדברים אלו וכיוצא בהן, ומחשב בליבו שהן אמת ודברי חכמה, אבל התורה אסרה אותן – אינו אלא מן הסכלים ומחסרי הדעת, ובכלל … שאין דעתן שלמה. אבל בעלי החכמה ותמימי הדעת, יידעו בראיות ברורות שכל אלו הדברים שאסרה תורה אינן דברי חכמה, אלא תוהו והבל שנמשכו בהן חסרי הדעת, ונטשו כל דרכי האמת בגללן. ומפני זה אמרה תורה כשהזהירה על כל אלו ההבלים: "תמים תהיה עם ה' אלוהיך".

(– משנה תורה להרמב"ם, הלכות עבודה זרה, פרק יא, הלכה יז-יח)

ומה הקשר לאפקט האידיאומוטורי? האפקט האידאומוטורי מתאר תנועות לא־רצוניות ולא־מודעות של גוף האדם בתגובה למחשבות ורצונות. אפקט זה מסביר כיצד החזקת מטוטלת יציבה תוביל תוך זמן קצר להתנודדות שלה לכל מיני כיוונים וכיצד מקלות ל"איתור" מים ונפט עובדים (והם לא עובדים).

מודעות פרסומת

תגובה אחת ל-“תורה ומדע: התגלתה הדרך בה מתים מתקשרים בסיאנס!

  1. סרטון טוב בנושא:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s